• Tomasz Zajączkowski
  Tomasz Zajączkowski WŁAŚCICIEL

  Bakcylem astronomii zaraził się od nauczyciela fizyki – profesora Mirosława Trociuka. W roku 1995 nakręcił amatorski film poświęcony zegarom słonecznym. Wraz z rówieśnikami tworzył podwaliny Koła Astronomicznego Pulsar we Włodawie. Zwycięzca na stopniu wojewódzkim oraz laureat Ogólnopolskiego Seminarium Astronomiczno – Astronautycznego w Grudziądzu. Wyróżniony w kategorii prac badawczych przez IF PAN za zbudowanie Zegara Słonecznego oraz opracowanie wnikliwej dokumentacji dotyczącej gnomoniki. Współtwórca PTP (Polskiego Towarzystwa Planetaryjnego). Koneser dobrej muzyki. W maju 2010 r. zorganizował wyprawę w Karpaty Wschodnie, której zwieńczeniem było zdobycie samochodem Nissan Patrol szczytu Pop Iwan z ruinami obserwatorium astronomicznego znanymi jako „Biały Słoń”. Odpowiada za organizację i funkcjonowanie planetarium.

 • Mgr Katarzyna Zajączkowska
  Mgr Katarzyna Zajączkowska WŁAŚCICIEL

  Pasjonatka astronomii i licencjonowana księgowa. Wraz z doświadczonym astronomem opiekuje się planetarium i obserwatorium działającym na terenie Warszawy i okolic. Odpowiada również za wszelkie sprawy ekonomiczne i finansowe w naszej firmie. Interesuje się psychologią i aktywnie trenuje biegi długodystansowe w Polsce i Europie. Współzałożycielka PTP ( Polskiego Towarzystwa Planetaryjnego). Jedyna kobieta w załodze – bez żadnych taryf ulgowych pracuje z nami na pełny zegar.

 • Dr Wojciech Król
  Dr Wojciech Król

  Pasjonat astronomii i astronautyki od (niemal) zawsze, swoje pierwsze kroki w zgłębianiu tajników nieba stawiał pod kierunkiem swego taty jako 5-latek. Towarzyszył temu start pierwszego wahadłowca – OV-102 / Columbia. Systematyczne obserwacje nieba rozpoczął w 1988 r. zainspirowany działem Astronomia dla wszystkich w czasopiśmie „Młody Technik”. Późniejsze wsparcie i doping ze strony wychowawcy i nauczyciela fizyki profesora Stanisława Rząda pozwoliło mu m.in. dotrzeć do finału XXXVIII Olimpiady Astronomicznej.Współzałożyciel PTP. W wolnych chwilach projektuje i konstruuje lampowe wzmacniacze gitarowe.Amator dobrej muzyki. Dziś odpowiada za merytoryczną stronę funkcjonowania Planetarium i Obserwatorium Astropark.  

 • Piotr Kłopocki
  Piotr Kłopocki
  Pasjonuje się piecami i silnikami rakietowymi, o których opowiada godzinami. Z wykształcenia jest dyplomowanym chemikiem. Ma ogromną wiedzę praktyczną dotyczącą mieszania wszelkich substancji chemicznych. Intensywnie pracuje nad składem paliwa rakietowego do naszych eksperymentalnych modeli. Jest bardzo spokojny i zrównoważony w odróżnieniu od niektórych mieszanek wybuchowych, które sporządza i testuje wyłącznie w laboratorium!
 • Magda Zajączkowska
  Magda Zajączkowska WSPÓŁWŁAŚCICIEL
  Urodziła się 9 grudnia 1990 roku gdy Lecha Wałęsę wybrano na prezydenta.hmmm… kontrowersyjny wstęp ? … zatem do rzeczy!
     Madzia prowadzi seanse astronomiczne w szkołach podstawowych, gimnazjach i przedszkolach z taką merytoryką i takim wdziękiem, że wielce uznane autorytety np. profesor Maciej Mikołajewski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wraz z Dr Jackiem Drążkowskim -Polskim meteorytowym „guru” wręcz rozpływają się z zachwytu wpatrując się i wsłuchując w narrację naszej Madzi! Madzia generalnie wzbudza podziw wleu nauczycieli i naukowców a aktualnie podróżuje z planetarium Astropark w okolicach Warszawy i Krakowa.
 • Dr Agnieszka Kidzińska-Król
  Dr Agnieszka Kidzińska-Król

  Pasjonatka fotografii od wczesnego dzieciństwa. Dzięki tacie aparat fotograficzny Smiena nie miał przed nią tajemnic. W aktach odnotowano poparzenie chemikaliami w wieku lat 10, według nieoficjalnych informacji miało to mieć miejsce w ciemni fotograficznej.

  Historyk ze stopniem, przez wiele lat nauczyciel akademicki. Potrafi całymi godzinami opowiadać o historii i kulturze Japonii, demonstracji harakiri nie wyłączając. A już bardziej serio, pokładowa specjalistka od japońskiego programu kosmicznego. Świetnie też nie chwaląc się gotuje, co potwierdza mąż.

  Prywatnie żona tego drugiego doktora, skutecznie zarażona przezeń bakcylem astronomii oraz dziejów nauki z myszką. Doświadczenie dydaktyczne pozwala jej skutecznie docierać do najbardziej nawet ufortyfikowanych umysłów.

Skontaktuj się z nami

Proszę wysłać do nas e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Not readable? Change text.

Start typing and press Enter to search