Drogi Nauczycielu, czy też Dyrektorze nauczycielu a może Przyrodniku szczególnie do Ciebie kierujemy tę zakładkę.

   Skoro z jakiegoś powodu odwiedziłeś nasza stronę to śmiemy nazywać Cię przewodnikiem – ba nawet mistrzem, który poszukuje właściwej atrakcyjnej i nietuzinkowej drogi edukacji swoich podopiecznych tak jak nasi mistrzowie, którzy kiedyś w nas zaszczepili “przypadłość ciekawości wszechświata”.
 
   Podczas seansu w naszym planetarium przede wszystkim opowiadamy o niebie, zjawiskach jakie obserwujemy na jego tle, obiektach jakie widzimy w rozgwieżdżoną noc na sferze niebieskiej, ale to wszystko to dopiero początek. Seanse prowadzimy na żywo i tym właśnie odróżniamy się od naszej nieuczciwej konkurencji, która za cenę ciut tańszego bileciku wręcz sponiewierała marną jakością seansów termin”planetarium” i spozycjonowała go na równi wśród teatrzyków pozbawiając go historycznej i merytorycznej wyjątkowości. My postawiliśmy sobie za cel odbudowanie wizerunku planetarium jako miejsca bardzo ciekawego odpowiadającego w sposób absolutnie bezpośredni na szereg pytań widzów i słuchaczy.
 
   Tak to nie przejęzyczenie również “słuchaczy” ponieważ jako pionierzy światowego formatu (i tu pojawia się trochę uzasadniona nieskromność) prawdopodobnie jako pierwsi i być może jedyni na świecie przygotowaliśmy i prowadzimy seanse dla osób niewidomych i niedowidzących wykorzystując podreczniki do Astronomii dla osób niewidomych oraz szereg rekwizytów ułatwiających pracę z niewidomymi i czyniących seans wartościowym i ciekawym..
 
   W klasach młodszych i przedszkolnych traktujemy astronomię tak aby w jak największym stopniu inspirowała dzieci. Aby zadawały wiele pytań związanych z kosmosem swoim rodzicom czy opiekunom, aby zaciekawić je czym są te kropeczki na niebie i czy loty kosmiczne są rzeczywiście czymś prawdziwym. Rzecz jasna dodajemy wiele barwnych animacji i rzeczywistych filmików aby uatrakcyjnić seans i pobudzić do działania dziecięcą wyobraźnię! Jesteśmy przekonani, że wrażenia po odbytej wspólnie z nami podróży w przestworza uniwersum pozwolą wzmocnić twórcze podejście dzieci do zajęć plastycznych, które będziesz z nimi realizować a także znacznie wpłynią na  ich sposób pojmowania wszechświata.
Zapraszamy Cię do kontaktu mailowego bądź telefonicznego z nami aby omówić nurtujące Cię pytania.
 
   W klasach starszych i gimnazjalnych zakładamy że przydamy Ci się bardzo jako pomoc dydaktyczna do wyjaśniania i szczegółowego omówienia takich zjawisk jak ruch obrotowy i obiegowy Ziemi, pory roku, zorze polarne, zjawiska zaćmień Słońca czy Ksieżyca i wiele innych. W ostatnich latach rozwój techniki kosmicznej uległ tak gwałtownemu przyspieszeniu, że nie sposób dziś nie orientować się jak działa telefon satelitarny, mikrofalówka, czy inne mniej lub bardziej kosmiczne wynalazki odkryte właśnie dzięki rozwojowi astronomii i astronautyki. Nasze seanse w sposób bardzo przystępny i wręcz szyty na miarę audytorium wyjaśniają te kwestie.
Gwarantujemy Ci że kartkówka z przyrody czy fizyki w obrębie powyższych treści po naszym seansie to kolokwialnie nazywając “bułka z masłem”. Pisz do nas maila z pytaniami – najszybciej jak to będzie możliwe odpowiemy.
 
   Uczniowie szkół średnich również często uczestniczą w seansach planetarium Astropark. Wielu z nich zdobywa elementarną wiedzę na temat kosmosu ale Ci bardziej zorientowani dowiadują się szczegółów np na temat budowy skafandra astronauty lub kosmonauty. No właśnie czy jest jakaś różnica między astronautą czy kosmonautą? A może taikonautą? Może jednak astronomem czy astrologiem czy kosmologiem czy kosmitą? Ech, gra słów! Inspirujemy wszystkich widzów, których napotykamy na drodze wgłąb naszego Astroparku. Gdy zabieramy ich do kopuły na 45 minutowe bombardowanie astrociekawostkami, po powrocie nie ma ani jednego rozczarowanego!
   Jeśli Twoi podopieczni to licealiści, uczniowie technikum czy zawodówki koniecznie zadzwoń lub napisz do nas.Oni też potrzebują ko(s)micznych inspiracji!
 
Podsumowując, piszemy powyżej dużo takich słów jak: omawiamy, wyjaśniamy, opowiadamy, inspirujemy, zaciekawiamy- tak to wszystko robimy pod kopułą planetarium Astropark. Po to żeby nasza praca poza utrzymaniem była dla nas “życiowym i zawodowym perpetum mobile”, Żebyśmy nie przestali się budzić o poranku albo często o północy gdy jedziemy do Ciebie kilkaset kilometrów z kosmiczną chęcią do pracy, z codziennie zaspokajaną i odnawianą nadzieją na sprawienie komuś frajdy i przemycenie sporej dawki wiedzy! Umożliwia nam to najnowocześniejsze na świecie planetarium objazdowe. Planetarium Astropark, którego “trybami” czujemy się wszyscy już od ponad pięciu lat!
 
Zapraszamy Cię do kontaktu i wspólnej podróży w kosmos!
 
Załoga Astropark.
 
 

Skontaktuj się z nami

Proszę wysłać do nas e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Not readable? Change text.

Start typing and press Enter to search